O strategii na exceletní snídani Centra excelence


Přednášku s názvem Strategie z pohledu Modelu EFQM a nejčastější chyby, kterých se dopouštíme jsem připravil pro Centrum excelence při České společnosti pro jakost a excelentní snídaní v pražském Czech Photo Centre.


V průběhu přednášky jsem přítomným představil základní rozdíly mezi pojetím strategie v Modelu EFQM 2013 a ve verzi 2020. A že těch rozdílů je tolik, že by to vydalo na další samostatný článek. Dotkli jsme se ale i důležitého tématu riziko managementu, a to především z důvodu stále aktuální korona "politické" krize. Podívali jsme se na nástroje strategie SWOT, Hoshin Kanri a cyklus strategie, novinkou pro většinu zúčastněných byla Obeya místnost. Dalším tématem bylo proč strategie selhává a proč se velmi často strategii nedaří realizovat. Přes proces změny jsem přednášku zakončil povídáním o jízdě na mrtvém koni.


Relativně spousta témat v krátkém balíčku. Kolegové kladli skvělé otázky a shodli jsme se na tom, že strategii je nejen nutné vytvořit, ale především mít sílu na tom, abychom ji udrželi aktuální a jednotlivé iniciativy včas realizovali s důrazem na priority.


Z důvodu dopisování připravované knihy se na další přednášky nyní nechystám, ale už v listopadu se uvidíme na konferenci kvality v Praze, kde budu moderovat FuckUp Morning. A pokud vše klapne, máte se na co těšit. :)1 zobrazení

Zavolejte mi: +420739954109

  • White LinkedIn Icon
  • White Twitter Icon

©2023 by Jiri Juranek

Bezručova 2 
586 01, Jihlava

​Česká republika